10 Dakikada 760 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Çekildi: BTC Alımları Artıyor

Kripto para analiz şirketlerinden Glassnode, oldukça ilginç bir veri ortaya koydu. Glassnode tarafından 11 Nisan tarihinde aktarılan bilgilere göre bir kripto para balinası ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’den inanılmaz bir çekim yaptı. Balinanın kısa sürede 12.638 BTC çekimi yapması, kurumsal alım iddialarının da güçlenmesini sağladı.

769 Milyon Dolarlık BTC, Tek İşlemde Çekildi

Glassnode tarafından aktarılan verileri paylaşan Moskovski Capital CIO’su Alex Moskovski, 769 milyon dolarlık çekim işlemine dair yorumda bulundu. Moskovski bunların sadece 10 dakika içerisinde Coinbase’den çekildiğini belirterek aslında balinaların kurumsal yatırımcılar olabileceğine işaret etti.

Aslında kurumsal yatırımcılar mart ayının başlarında da yüklü miktarda BTC çekim işlemi gerçekleştirmiş ve bunları Coinbase üzerinden yapmaları ile gündeme gelmişti. Glassnode’a ek olarak CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da ara ara yaptığı açıklamalar ile Coinbase’in tam olarak bu amaca hizmet ettiğini ifade etti.

ABD’deki kurumsal yatırımcılar genellikle Coinbase Pro üzerinden alım yapıyor ve bu alımlar bir süre sonra resmi şekilde açıklanıyor. Tesla, MicroStrategy ve Ruffer Investments gibi şirketlerin de Coinbase üzerinden BTC alımı yaptıklarına dair açıklama yapması, bütün okları dev borsaya çevirmekte.

Buna rağmen kurumsal yatırımcıların genellikle fiyat dip noktaya çekildiğinde BTC alımı yaptığı ve bunu birkaç gün sonra açıkladığı bilinmekte. Bu da uzmanların yakında ciddi bir fiyat artışı görülebileceğine dair beklentilerini arttırmakta.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir