17 Milyar Dolarlık Fonun Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptığı Ortaya Çıktı!

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi artarak devam ediyor. Son olarak dünyaca ünlü hedge fonu Thirdpoint’in  Bitcoin’e ve kripto paralara yatırım yaptığı ve bu yatırımlarını Coinbase’de sakladığı ortaya çıktı.

Coindesk’in elde ettiği bilgilere göre, Thirdpoint’in milyarder yöneticisi Daniel Loeb geçtiğimiz ay yaşanan sert düzeltme hareketi sırasında Coinbase ile Bitcoin saklama konusunda bir anlaşmaya vardı.

Elde edilen bilgilere göre yönetimi altında 17 milyar dolar bulunan şirketin 5 fonu, sahip olduğu Bitcoinleri ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’de saklıyor. Milyar dolarlık bu fonların ne kadarlık Bitcoin tuttukları veya başkaca bir kripto paraya yatırım yapıp yapmadıkları şimdilik bilinmiyor.

Şirketin Bitcoin’e ne zaman yatırım yaptığı bilinmezken, bu haberin Coinbase için önemli olduğu vurgulanıyor. Bildiğiniz üzere Coinbase önümüzdeki hafta Nasdaq’ta listelenecek. Görünen o ki Wall Street’in kapılarını aralayan borsa büyük şirketlerin kasası olmaya da hazır.

Coinbase bu hafta yaptığı açıklamada kurumsal varlıklarda 122 milyar dolar tuttuğunu belirtmiş ve önümüzdeki yıl bu rakamlarda anlamlı bir büyüme beklediğini ifade etmişti. Coinbase’in kurumsal arenada kendisine daha çok alan açması kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i benimsemesini daha da kolaylaştıracaktır.

Bu hafta yapılan bir başka açıklamada hedge fonu devi Paul Toder Jones’in de Coinbase müşterisi olduğu ifade edilmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir