SEC, Ripple’dan Daha Fazla Slack İletişim Sağlamasını İstiyor

ABD SEC, Ripple’ın benzersiz, kritik kanıt olduğuna inandığı Slack geçmişindeki mesajlarla ilgili daha fazla bilgi göndermesini istedi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın gevşek geçmişini sunmasını gerektiren bir hareket için başvuruda bulundu . SEC, New York Güney Bölgesi’nden Yargıç Sarah Netbrun’dan firmaya çalışanları arasında ilgili iletişimleri araştırmasını ve üretmesini emretmesini istedi.

SEC, halihazırda üretilmiş olan bazı Slack mesajlarının kritik derecede önemli bilgiler verdiğine inanıyor. Dosyalama ayrıca, Ripple’ın “aniden yapmayı reddettiğini” belirtiyor:

“Ripple, keşfin başlangıcında, duyarlı Slack verilerini aramayı ve üretmeyi kabul etti, ancak şimdi, olgu keşfinin azalan günlerinde, Ripple’ın bu verileri toplamadaki hataları temelinde aniden bunu yapmayı reddediyor.”

SEC ayrıca başka bir ilginç gerçeği not eder. Mesajları ilk ürettikten yaklaşık bir ay sonra, Ripple “büyük miktarda” Slack verisi bıraktığını itiraf etmişti. Bu veri işleme hatası, yalnızca küçük bir bölümün sağlanmasına neden oldu.

Ardından, Ripple’ın artık Slack mesajlarının tamamını aramayı reddettiğini söylemeye devam ediyor. SEC’in konuyla ilgili yorumu genel olarak sertti. Bu, çoğu belgeyi sunmayı reddetmenin “SEC için son derece önyargılı” olduğunu söylediği zamandan daha fazlaydı.

Uzlaştırma firması o zamandan beri, harekete yanıt vermek için 16 Ağustos 2021’e kadar bir süre uzatma talebinde bulundu.

Ripple vs. SEC başka bir tur için devam ediyor

Ripple ve SEC arasındaki dava, şu anda kripto para birimi alanında devam eden en yüksek profilli ve yoğun davalardan biri. Ripple, SEC davayı agresif bir şekilde takip etse bile, yanlış bir şey yapmadığını ısrarla savundu.

Yargıç Netburn daha önce SEC’in Ripple’ın yasal iletişimlerine erişimini reddetmişti . Ayrıca, SEC’in bir ifadeyi bastırma hareketini de reddetti . Ripple, XRP’sinin bir menkul kıymet olmadığını ve hiçbir zaman bir ICO’ya sahip olmadığını söyledi.

Kendi adına, masumiyetini kanıtlamak için davalara işaret etti. Temmuz 2021’de, davayı reddetmek amacıyla SEC komisyon üyelerinin Coinschedule hakkındaki kendi açıklamalarına atıfta bulundu.

 

Kaynak

Posted in Uncategorized.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir