ABD Borsalarının Alıcılı Kapanması Bitcoin’e (BTC) Yaradı! ETH ve BNB Rekor Tazeledi!

Yatırımcılar bir süredir görmeye alışık oldukları yeşil bir cumartesi gününe uyandı. ABD borsalarının sağlık, sanayi ve tüketici hizmetleri sektöründeki hisselerin öncülüğünde alıcılı kapanması Bitcoin’deki risk iştahını yükseltti. Dow Jones haftayı %0,89, S&P 500 %0,77, Nasdaq ise %0.51 artıda kapattı.

Piyasalardaki pozitif havadan etkilenen Bitcoin de uzun süredir kıramadığı 60.000$ direncini kırarak 61300$ dolar seviyesine kadar yükseldi. Önceki zirvesinde direnç ile karşılaşan Bitcoin’in 60600$ seviyelerinde yatay hareketler yapmaya başlaması ile para yine altcoinlere akmaya başladı.

Bitcoin’i takip eden Ethereum da 2200$ seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Uzun süredir yıldızı parlayan BNB de 485$ seviyesine ulaşarak rekorunu tazeledi.

SEC davasının baskısı altında uzun süredir boğa piyasasından nasibini alamayan Ripple da 1.18$ seviyelerine ulaşarak ölü toprağını üzerinden attı. Hafta içerisinde Bitcoin’de yaşanan geri çekilmede XRP’nin 0.90$- 1$ bölgesinde sağlam durdurduğu ve bu bölgeyi güçlü bir destek haline getirdiği görüldü.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir