ABD’deki Enflasyon Beklentileri Bitcoin’e (BTC) Olan İlgiyi Artırabilir!

ABD’de, Fed’in enflasyon risklerini hafife alması yatırımcılar için belirsizliği artırırken, bundan korunmak için bir çıkış yolu aranıyor.

CNBC’de “Mad Money” sunucusu ve hisse senedi analisti Jim Cramer enflasyon tehlikesi altındaki ABD’li yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

Bitcoin maximalisti Anthony Pompliano ile bugün söyleşi gerçekleştiren Cramer, ABD’nin Zimbabwe tarzı enflasyon yaşama potansiyeli olduğunun altını çizdi ve uyardı.

“Zimbabwe de bu şekilde harap oldu, “harap” derken gerçek anlamıyla kullanıyorum. Onlar da çok paraları olduğunu düşündüler. İşin sonunda o kadar paraları olmadığı ortaya çıktı.

Bu sizin ve benim şu anda bahsettiğimiz şeyden kesinlikle farklı değil. Hükümet dört trilyon dolar bastıktan sonra hepimiz çok paramız var diye düşünmüş olabiliriz. Ama çok olan para belki var, belki yok.”

Zimbabwe’de bu durumdan en az etkilenenlerin altın yatırımcıları olduğunu vurgulayan Cramer, Bitcoin’in ABD için nihai çözüm olabileceğine inanıyor.

Cramer, Bitcoin altın gibi enflasyondan koruyucu bir gücü olduğunu düşünüyor. Altına son dönemlerde sıcak bakmadığını ifade eden ünlü sunucu bu nedenle Bitcoin’i tercih ettiğini ifade ediyor.

“Altın çok fazla değişime tabi. Madencilik sorunları var. Açıkça birçok durumda başarısız olabilir.”

ABD’deki enflasyon beklentileri ile Bitcoin’e bir çok kurumsal yatırımcının girdiğini takip ettik. Fed’in bu konuyu hafife almasına karşılık, piyasalar bunu ciddi bir tehdit olarak görüyor.

Fed’in para politikasında değişiklik yapmaması ile enflasyon riskleri daha belirgin hale gelebilir. Bu durum arzı sınırlı varlıkların değerini yükseltecektir. Son dönemde yıldızı parlayan Bitcoin, bu konuda yatırımcılara iyi bir alternatif olabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir