ABD’den Gelen Veriler Risk İştahını Yükseltti! Endekslere Bitcoin de (BTC) Eşlik Ediyor!

ABD’deki ekonomik toparlanmaya ilişkin veriler geldikçe borsalar rekordan rekora koşuyor.

Cuma günü gelen ABD tarım dışı istihdam verisi 916 binle 7 ayın en büyük artışını kaydetti.

ABD’de aşılamaların hız kazanması mart ayına ilişkin ISM hizmetler sektörü endeksinin 63.7 olarak gelmesini sağladı. Anket beklentileri 59 olarak kaydedilmişti. Şubat ayında 55.3 seviyelerinde olan endeksin bu denli pozitif bir yükseliş yaşaması yine ekonomik toparlanmanın bir işareti olarak algılandı.

ABD’de günlük ortalama aşılama sayısı 3 milyon doza yükseldi. Cumartesi günü tek bir günde 4.1 milyon doz aşılama yapılarak rekor kırıldı.

Tüm bu pozitif verilerin ardından kısa süre önce Chicago küresel ilişkiler konseyinde konuşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın ekonomik toparlanmaya ilişkin pozitif açıklamaları borsaların fitilini ateşledi.

Risk iştahı yükselen yatırımcılar hisse senetlerine yöneldi ve Dow Jones, S&P500 ve Nasdaq endekslerine %1.5 primler görüldü.

Bitcoin’de bu pozitif havadan nasibini aldı. Endekslerin yüksek primlerle açılması Bitcoin’in de yeniden 59.000$ seviyelerine çıkmasını sağladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir