ABD’li Bankaların Bitcoin (BTC) Atağı Devam Ediyor! 12 Kurumsal Fon Bitcoin’e Yatırım Yapacak!

ABD’nin en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Morgan Stanley 12 kurumsal fonun Bitcoin’e maruz kalmalarının önünü açabilmek için kolları sıvadı.

Bloomberg’in haberine ve SEC’e verilen belgelere göre Morgan Stanley kurumsal fonların nakit ödemeli vadeli işlemler veya Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalabileceklerini belirtti.

Banka tarafından SEC’e bildirilen açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Bazı fonlar nakit olarak ödenen vadeli işlemler yoluyla veya Bitcoin’e yatırım yapmak için aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) yapılan yatırımlar yoluyla dolaylı olarak Bitcoin’e maruz kalabilirler. “

SEC’e verilen belgelerde kurumsal fonların varlıklarının %25’ini Bitcoin ürünlerine aktarabileceği belirtildi.

Morgan Stanley geçtiğimiz ay özel varlık müşterilerine Bitcoin ile ilgili fonlara erişim sunacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan kısa süre sonra diğer büyük bankalar da bu yolu takip etti. Son olarak Goldman Sachs, Stanley gibi özel varlık müşterilerine Bitcoin maruziyeti sunma kararı aldı.

Bankanın bu hamlesiyle kurumsal fonları oyuna dahil etmesi büyük önem arz ediyor. Fonların yönettikleri varlıklar değerlerinin bireysel müşterilere göre çok daha hacimli olduğu düşünüldüğünde, Wall Street’te Bitcoin maruziyeti konusunda yeni bir dönüm noktası yaşanıyor diyebiliriz.

Diğer bankalar benzer şekilde Morgan Stanley’i takip ederse, önümüzdeki günlerde Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek daha çok banka ve kurumsal fon haberi paylaşabiliriz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir