ABD’nin En Köklü Bankası BNY Mellon Bitcoin’e Yeşil Işık Yaktı!

Yatırımcılar Bitcoin’de sıra ne zaman bankalara gelecek diye düşünmeye başlamışken bu konuda ilk yeşil ışık BNY Mellon’dan geldi.

The Wall Street Journal’ın haberine göre ABD’nin en eski bankası olan BNY Mellon yıl sonuna kadar kripto sektörüne girmeye hazırlanıyor.

BNY Mellon’un varlık yöneticisi ve dijital bölüm başkanı Roman Regelman ” Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor.” dedi.

Yaklaşık 40 trilyon dolarlık varlığı muhafaza eden Banka’nın Bitcoin ve kripto para sektörüne kapılarını açmasının, kriptonun meşrulaşmasını kolaylaştırması bekleniyor.

Bankanın dijital varlıkların korunması ve özel anahtarların güvenliğinin sağlanması için start-up olan Bakkt ile çalışması bekleniyor.

Bankanın Bitcoin ve kripto para saklama hizmeti vereceğinin duyurulmasından sonra hisselerinde açılış öncesi %2.4 oranında bir yükseliş gözlendi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir