Anket: “1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi ile Para Bitcoin’e (BTC) Akacak!”

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle dağıtılacak paranın nereye akacağı merak konusu oldu.

The Harris Poll tarafından Yahoo Finance adına yapılan yakın tarihli bir anket, önceki iki teşvik paketinden yararlanan Amerikalıların %15’inin bu çekler ile özelikle Bitcoin ve Ethereum aldıklarını ortaya koydu.

Ankete katılan Amerikalılar, kendilerini ihtiyaç içerisinde görmelerine rağmen son teşvik paketiyle gelecek çeklerin en az %40 ile yatırım yapmayı planlıyor. Bu kitlenin %41’i yatırım aracı olarak kripto paraları seçeceğini belirtiyor.

Kripto paraların seçilme nedenlerinin başında pandemi süreci boyunca çok istikrarlı bir yükseliş sergilemeleri ve Amerikalıların ABD’deki ekonomik gelişmeler karşısında kripto paraları güvenli bir sığınak olarak görmeleri yer alıyor.

Bu konuda araştırma yapan Mizuho Securities’de teşvikler aracılığıyla dağıtılacak 380 milyar dolarlık varlığın Bitcoin’e ve hisse senetlerine girebileceği sonucuna ulaştı.

Mizuho Securities tarafından yapılan anket sonuçlarına göre ABD vatandaşlarına dağıtılacak 400 milyar dolarlık fonun en az %10’u Bitcoin’e ve kripto paralara akacak.

Ankete katılan yatırımcıların %40’ı doğrudan Bitcoin ve hisse senetlerine yatırım yapacağını belirtirken, bunların %61 hisse senetleri yerine Bitcoin’i tercih edeceklerini belirtiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir