Anthony Scaramucci: “Elon Musk’ın 5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Var”

Elon Musk’ın profiline Bitcoin yazması ve ardından Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolar değerinde yatırım yapması uzun süre konuşuldu. Analistler Tesla’nın hamlesini kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e bakışı açısından bir dönüm noktası olarak değerlendirdi.

SkyBridge Capital’in kurucusu ve eski Beyaz Saray iletişim direktörü Anthony Scaramucci, bugün twitterdan yaptığı paylaşım ile farklı bir iddia ortaya attı.

Scaramucci Elon Musk’ın Bitcoin alımlarının Tesla ile sınırlı kalmadığını iddia etti. “SpaceX’in bilançosunu incelediğimde bunu görebiliyorum” diyen Scaramucci, Elon Musk’ın Tesla ve SpaceX’in yanı sıra kişisel yatırımları ile toplamda 5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını iddia etti.

Musk’ın bu hamlesinin sadece ekonomik kaygılarla ilgili olmadığını ifade eden Scaramucci, “Hiçbir canlı dünyayı iklim değişikliğine karşı korumak için daha fazlasını yapmadı” dedi.

Ünlü CEO, Musk’ın geleceğin Bitcoin madenciliği ve yenilenebilir enerjide olduğunu anladığı için Bitcoin’e yatırım yaptığını düşünüyor.

Scaramucci Bitcoin üzerinden Enerji FUD’u (Korku) çıkaranlara en iyi cevabın Elon Musk olduğunu ifade ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir