Apple Music eski yöneticisi Ledger NFT bölümü başkanı oldu

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin güvenli depolanması için tasarlanmış büyük bir donanım cüzdanı tedarikçisi olan Ledger, NFT popülerliğine ayak uydurmaya çalışıyor. Apple Music yöneticisi Parker Todd Brooks, önde gelen kripto para donanım cüzdanı sağlayıcılarından biri olan Ledger’e katılmak üzere şirketten ayrıldı.

Cuma günü yapılan duyuruya göre Brooks, Ledger’ın non-fungible token (NFT) bölümüne başkanlık edecek. Şirket; NFT içeriklerinin depolanması, gösterimi, yönetimi ve güvenliğine yönelik desteğini genişletme sürecinde.

Brooks, Apple Music bünyesinde yedi yıl çalıştıktan sonra Ledger’a katılıyor. Kendisi, Beats Music’in 2014 yılında Apple tarafından satın alınmasının akabinde Apple Music ve Beats 1 müzik radyo istasyonunun kurulmasında önayak olmuştu. Beats Music sanatçı entegrasyonu direktörü olarak çalıştıktan sonra Topspin Media, Beats Music ve Spotify entegrasyonlarına da yardımcı olmuştu.

Ledger’in NFT’lerden sorumlu başkan yardımcısı olacak Brooks, platform ile sanat topluluğu arasında köprü oluşturacak ve NFT yönetim ürünlerini geliştirecek. Ledger’in duyurusuna göre NFT’lere “Ledger’in yazılım ve donanım platformlarında öncelik verilmesini” sağlayacak.

Posted in Kripto Para Haberleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir