Balina Haritası Uyardı! “Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Tutulmazsa 47.000$ Görülebilir”

Bitcoin’de 60.000$ seviyesinin korunamaması yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Bitcoin’in 53.200$ seviyelerine kadar gerilemesi altcoinlere hareketlilik getirse de bazı yatırımcılar daha derin bir düzeltme gelebilir endişesi taşıyor.

Analistlerin büyük çoğunluğu zincir içi verilere ve majör göstergelere bakarak boğa piyasasının henüz bitmediğini ifade etse de Bitcoin’de yaşanacak büyük bir düzeltme hareketinden etkilenmek istemeyen yatırımcılar olası destek noktalarını tespit etmeye çalışıyor.

RSI’de Negatif Uyumsuzluk Var

Bitcoin’de günlük grafikte oluşan minör trend desteği ile MA20’nin aynı bölgede oluşu şimdilik iyi bir destek izlenimi verse de RSI’de oluşan negatif uyumsuzluk daha derin bir düzeltme hareketi gelir mi? sorularını akıllara getiriyor.

Geçirdiğimiz boğa piyasası boyunca bu uyumsuzlukların her zaman olumsuz yönde çalışmadığı görsek de aklımızın bir köşesinde tutmakta fayda var.

“55.400$ Önemli”

Bitcoin’de büyük balina kümelerinin alım yaptıkları bölgeleri tespit ederek bu seviyeleri harita üzerinde gösteren “balina haritası” da Bitcoin’deki önemli destek seviyelerini paylaştı:

“55.406$ seviyesinde tutunmamız gerekiyor. Aksi takdirde 47.438$’a geri dönme olasılığı yüksektir. 47.438$ yine de oldukça güçlü. Bir sürü balina cüzdanı bu seviyeden satın aldı ve hala ellerinde tutuyor.”

Balina haritası da 55400$ seviyelerinin altında yapılacak günlük kapanışların daha derin düzeltmeleri getirebileceğini belirtiyor.

Balina Haritasının Çalışma Mantığı Nedir?

Balinalar alım yaptıktan sonra fiyat giriş seviyelerine yeniden geldiğinde daha fazla alım yapma veya bir düzeltmeden sonra başa baş noktalarına ulaştıktan sonra satış yapma eğiliminde olduklarından balina kümeleri tipik olarak destek ve direnç seviyeleri olarak hizmet eder.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir