Bank of America Bitcoin’i Stabil Olmamakla Eleştirdi

Bankacılık ve finansal hizmetler alanında işlem yürüten çok uluslu şirket Bank of America, yeni Bitcoin (BTC) raporuyla dikkat çekti. Şirket analistlerinin hazırlamış olduğu yeni raporda Bitcoin için “yüksek oranda volatil” yorumu yapıldı.

Bilindiği gibi Bitcoin, birçok analist ve trader tarafından “dijital altın” olarak nitelendiriliyor ve lider kripto para birimi kriz anlarında güvenli bir liman olarak görülüyor. Ne var ki bu tür nitelendirmeler Bank of America için Bitcoin’e güvenme konusunda yeterince sağlam veriler sunmuyor. Çünkü şirket yetkililerine göre ünlü kripto değerin olumsuz yanları olumlu taraflarına ağır basıyor.

Öte yandan BTC fiyatlarındaki yükselişlerin tamamen yatırımcıların talepleriyle doğru orantılı olduğunu belirten yetkililer, BTC fiyatlarının “stabil” olmadığını ifade ediyorlar.

Ancak son zamanda bankaların kripto para sektörünün büyüklüğünü kabul etmeye başladığı görülüyor. Bu durumda birçok banka, sektöre adapte olmaya çalışırken bir diğer kısım ise sektörün yayılmasını engellemek için olumsuz açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir