Binance ABD’li Senatörü Danışman Olarak İşe Aldı! Bitcoin’e (BTC) Yasal Düzenleme Mi Geliyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün yaptığı duyuruyla Max Baucus’u “yasal düzenleme danışmanı” olarak işe aldığını duyurdu.

Max Baucus, uzun süre ABD senatosundan görev yapmış eski bir senatör. 2014-2017 yılları arasında Başkan Barack Obama tarafından Çin’in ABD büyükelçiliği görevine getirilen Baucus, Binance için önemli bir transfer.

Binance tarafından yapılan açıklamada, Baucus’un Binance borsasına politik konularda rehberlik sağlayacağı ve Binance ile düzenleyiciler arasındaki irtibatı kuvvetlendireceği belirtildi.

Baucus yaptığı açıklamada; “Kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi, küresel finansal sistemlerdeki değişimi temsil ediyor. Daha adil bir finans dünyası kurulması konusunda devrim yaratıyor. Binance, bunları ana akım haline getirmekle ilgilenen en büyük organizasyonlardan birisi. Binance’in bu hedefine ulaşmasında ve daha geniş bir benimsemeyi sağlamasında politika ve düzenleyici çevreler önemli bir rol oynayacaktır. Bu hususta Binance’a rehberlik etmek benim için bir onurdur.” dedi.

Binance’in Baucus gibi tecrübeli ve çevresi geniş bir ismi “yasal düzenleme danışmanı” olarak işe alması yakın zamanda ABD’den gelmesi beklenen yasal düzenlemelere hazırlık olarak yorumlandı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir