Bitcoin (BTC) 40.000$’a Mı Düşecek? 80.000$’a Mı Çıkacak? Bloomberg Yanıtladı!

Bitcoin’e ilişkin uzun vadeli beklentiler 6 haneli rakamları geçerken bugün yayınlanan Bloomberg raporunda 80.000$’ın yakın bir tarihte görülebileceği belirtildi.

Bitcoin’in 60.000$ direncini bir süre kıramaması rallisini yavaşlatırken bazı endişeleri de beraberinde getirdi. Analistler çoğu Bitcoin’in orta ve uzun vade beklentilerinde bir değişiklik olmadığını ve rallinin devam edeceğini ifade ediyor.

Bloomberg analistlerinin bugün yayınladıkları Bitcoin raporu da, BTC’nin 2021’in 2.çeyreğinde 80.000$’a yükselme ihtimalinin 40.000$’a düşme ihtimalinden daha yüksek olduğunu belirtti.

Bitcoin’in ana akım olma ve küresel rezerv varlığı olarak benimsenme yolunda emin adımlarla ilerlediğinin vurgulandığı raporda bir de Bitcoin fiyat analizi paylaşıldı.

“Daha olası bir 2. çeyrek senaryosuna göre 60.000$’daki direncin aşılması fiyatı 80.000$’a götürebilir. Bizim analizlerimize göre fiyatın 40.000$’daki desteğe inme ihtimali 80.000$’a çıkma ihtimalinden daha zayıf.”

Rapor iyi bir Bitcoin boğası olarak bilinen Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından kaleme alındı.

McGlone’da Bitcoin’in altının pasta payını erittiğini düşünenlerden. Analiste göre altına ilişkin temel ve teknik veriler kötüleşirken, Bitcoin’e ilişkin veriler iyileşiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir