Bitcoin (BTC) 54.000$’a İnerken 650 Milyon Dolar Buhar Oldu! Destek Seviyeleri Neler?

Bitcoin’de gün içerisinde 57.000$ seviyelerinden 54.000$’a kadar 3000$’lık bir düşüş yaşandı. Günlük MA 20’nin (55140$) altına inen Bitcoin’de bugün yaşanan %7 oranındaki düşüş altcoin markette daha büyük bir hasar oluşturdu.

Bitcoin’deki sert düşüş vadeli işlem piyasalarında işlem yapan yatırımcıların çok büyük kayıplar vermesine neden oldu.

ByBt verilerine göre sadece son 1 saatte toplam 650 milyon dolarlık long pozisyon buhar oldu. Bitcoin’deki volatilite kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılarının canını yakmaya devam ederken kripto para borsaları yine kazanıyor.

Kaynak: ByBt

Teknik olarak günlük MA20’de destek bulmaya çalışan Bitcoin’in günü 55140$ altında kapatması bizi diğer desteklere götürebilir.

Düşüşlerin devam etmesiyle beraber takip edilebilecek önemli destek seviyeleri ise 54.100, 53.200 ve 51.800 dolar olarak görülüyor. Özellikle yatırımcıların bu seviyelere kadar parçalı bir şekilde alım yapıp kötü senaryoda ise altında stop olması mantıklı olabilir.

Akşamki yazımızda minör yükseliş trendinin aşağı yönlü kırıldığını belirtmiştik. 4 saatlik grafikte MA100’ün altında kapanış gelmesiyle satış baskısının arttığını görüyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir