Bitcoin (BTC) 61.000 Doları Geçerken 500 Milyon Doların Buhar Olmasına Yol Açtı

Bitcoin (BTC) fiyatı neredeyse 1 haftadır düşüş yaşıyor veya yatay seyrediyor. 10 Nisan tarihi itibarıyla ise BTC fiyatının yaşadığı ani yükseliş, düşüş beklentisi içerisindeki birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakalamış gibi gözüküyor.

Bitcoin Yeniden 61.500 Dolara Ulaştı

Analiz platformu Bybt tarafından aktarılan bilgilere göre sabah saatlerinden bu yana 500 milyon dolara yakın BTC short pozisyonu tasfiye oldu. Bybt, sadece 4 saat içerisinde yaşanan likidasyonların toplam değerinin 447 milyon dolar olduğunu ortaya koydu. Bitcoin long pozisyonlarının da bu volatil dakikalarda tasfiye olduğu ve toplam 67,77 milyon doların buharlaştığı belirtilmekte.

Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre ise sadece 1 saat içerisinde 163 milyon dolarlık Bitcoin short pozisyon tasfiye oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin sabah saatlerinde Binance kripto para borsası üzerinde 61.500 dolara kadar yükseldi ve rekorunu tazelemeye çok yaklaştı. Bu esnada Ethereum fiyatının ise 2.200 dolara kadar yükselerek rekor kırdığı görüldü.

Basın saati itibarıyla BTC/USD paritesi 60.300 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisindeki zirvesinden biraz geri çekildi. Öte yandan Ethereum fiyatı ise son 24 sat içerisinde %2,7 yükseliş ile 2.200 dolara çok yakın bir konumda yer almakta.

Top 10 kripto para arasında 24 saate damga vuranın ise %12,8’lik yükseliş ile XRP, onun arkasında da %11,6’lık yükseliş ile Binance Coin (BNB) olduğu görülmekte. BNB fiyatı son 1 saat içerisinde de %2,1 yükselerek 484 dolara kadar geldi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir