Bitcoin (BTC) Durdurulamıyor: 1 BTC Artık 512.000 TL Ediyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı basın saati itibarıyla 512.000 TL ve 62.000 dolar üzerine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu tazeledi. BTC fiyatının borsalardaki fiyatına bakıldığında ise Binance üzerinde 62.878 doların görüldüğü ortaya çıkmakta.

Bitcoin Rekor Kırdı

Bitcoin’in bu rekorunun arkasındaki temel sebep ise Coinbase kripto para borsasının halka arzı olabilir. 14 Nisan tarihinde yani tam olarak 1 gün sonra Nasdaq üzerinde listelenecek olan Coinbase, kripto para sektörüne yönelik ilgiyi inanılmaz bir şekilde arttırabilir.

Birçok uzman da Nasdaq listelemesi sonrasında ana akım kitlelerin Coinbase hissesi alacağını ve daha sonra kripto para yatırımına bile ısınacağını düşünmekte.

Bitcoin fiyatının bu ani yükselişi, BTC’nin piyasa hakimiyetini de 54 seviyesinden 56 seviyesine kadar çıkardı. BTC’nin piyasa hakimiyeti bu yükseliş ile beraber de 56,11 seviyesine çıktı ve %1,53 artış yakaladı. Bitcoin’in bu yükselişine bakıldığında sıradaki direnç noktalarının çok daha kritik olduğu görülüyor. Özellikle 63.000 dolar seviyesinin yani 1.618’lik Fibo geri çekilme noktasının kırılması, hızlı bir şekilde 65.000 dolar üzerine çıkışı getirebilir. BTC için 64.163 dolar seviyesi ise 75.000’e uzanan kapı olacaktır.

Borsalardaki BTC hacmine ve tasfiye olan short pozisyonlara bakıldığında ise gün içerisinde 65.000 doların ulaşılabilecek bir hedef olarak kaldığı görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir