Bitcoin (BTC) Fiyatı Sert Çakılırken 600 Milyon Dolar Uçtu!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dakikalar içerisinde 3.000 dolarlık sert bir düşüş yaşadı. Özellikle Avrupa piyasalarının açıldığı saatlerde yaşanan bu düşüşün sebebi tam olarak bilinmese de bunun kurumların satış baskısı olduğu düşünülüyor. Tabii ki yüksek kaldıraçlı pozisyonların tasfiye olması için de benzer adımlar atıldığı bilinmkete.

Bitcoin 3.000 Dolarlık Sert Bir Düşüş Yaşadı

BTC fiyatı 60.000 dolara ulaştıktan kısa süre sonra 25 dakikada 3.000 dolar geriledi. BTC fiyatının bu sert düşüşü ve 57.000 dolar desteğine kadar gerilemesi, 600 milyon dolarlık likidasyon yaşanmasına neden oldu.

Bybt verilerine göre sadece son 4 saat içerisinde 663 milyon dolarlık pozisyon tasfiye oldu. Buna ek olarak 24 saat içerisinde tasfiye olunan pozisyonların toplam değeri ise 1 milyar dolara ulaştı. 12 saatlik verilere bakıldığında yatırımcıların en çok kaybettiği kripto paranın 406 milyon dolar ile tabii ki BTC olduğu görülüyor.

Yaklaşık 7.000 BTC değerindeki tasfiyelerden sonra ise en çok likidasyonun ETH bazında yaşandığı görülüyor. ETH’yi tahmin edilebileceği gibi XRP ve BNB izlerken bunların arkasında Filecoin‘in (FIL) yer alması yatırımcıları şaşırtabilir.

BTC fiyatı bu sert düşüşten sonra ise nispeten toparlandı ve 58.000 dolar desteğinin üzerine çıktı. Uzmanların büyük bir kısmı BTC fiyatı için kritik seviyenin 55.000 dolar altı olduğuna işaret etmekte. Bu düşüş ise klasik bir kaldıraçlı işlem operasyonu olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir