Bitcoin (BTC) Fiyatına Neler Oluyor? Güney Kore’de 71.000 Doları Gören BTC, Sert Çakıldı!

2018 yılında kripto para sektöründe olanların daha önce de duyduğu Kimchi fiyat farkı, yine ortaya çıktı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) küresel borsalarda 58.000 dolardan işlem görüyorken Güney Kore borsası Upbit üzerinde 74.000 dolara kadar yükseldi. Ancak bu durum an itibarıyla sonlanmış gibi gözüküyor.

Güney Kore Borsalarındaki BTC Fiyatı Sert Düştü

Upbit üzerindeki Bitcoin fiyatı inanılmaz bir düşüş yaşadı ve bunun arbitraj fırsatı bulan birkaç kişi ile alakalı olduğu düşünülüyor. Larry Cermak tarafından paylaşılan verilere bakıldığında Kimchi fiyat farkının inanılmaz bir düşüş yaşadığı net bir şekilde görülebilmekte.

Bu düşüşün ise Upbit kripto para borsasında gerçekleştirilen bir olay sonrasında yaşandığı görülüyor. Muhnkee isimli kullanıcı tarafından aktarılan bilgilere göre Upbit TSİ itibarıyla 09.50 sularında acil durum güncellemesi yaptı. Bu güncelleme esnasında bütün para yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı.

Bir Balina Yüklü Satış Yaptı

Bu güncelleme tamamlandıktan sonra ise Kimchi fiyat farkının eski seviyesine dönmeye başladığı görüldü. Bu da aslında bir balinanın küresel borsalardan BTC alıp, Güney Kore borsalarında satmanın yolunu bulduğunu gösteriyor.

Normal şartlarda sadece Güney Kore vatandaşları yerel borsaları kullanabilmekte. Güney Kore’deki sıkı sermaye kontrolleri ise vatandaşların bu arbitraj fırsatını kullanmasını engellemekte. Ancak bir balinanın dakikalar içerisinde milyonlarca dolarlık kazanç elde ettiği son düşüşten de anlaşılabilmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir