Bitcoin (BTC) Ödemelerini Destekleyen PayPal’ın CEO’sundan BTC Komplo Teorisi!

Geleneksel finans sektörünün en önemli isimlerinden birisi olan PayPal CEO‘su Peter Thiel, yer yer yaptığı çıkışları ile de tanınıyor. Ünlü CEO, lider kripto para birimi Bitcoin’in direkt olarak Çin hükümeti tarafından ABD dolarının gücünü azaltmak için silah olarak kullanılabileceğini ifade etti.

“Bitcoin’i Sevsem de Bu Bir Silah”

Thiel, Bitcoin’i sevdiğini ancak Çin bununla ilgili madencilik yaptığında veya bunu kullandığında söz konusu durumu sevmediğini vurguladı. Richard Nixon Vakfı tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılan Thiel, lider kripto para biriminin Çin tarafından silah olarak kullanılabileceğini ifade etti. Bunun özellikle ABD’ye karşı silah olabileceğini vurgulayan CEO, ABD’nin hegemonyasından böylece kurtulunabileceğine de dikkat çekti.

 

Kripto yanlısı ve Bitcoin maksimalisti bir insan olsam da bu noktada Bitcoin’in aslında Çin’in ABD’ye karşı kullanacağı finansal bir silah olarak görülüp görülmemesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Peter Thiel, Bitcoin’in direkt olarak itibari para fikrine bir tehdit olduğunu ancak özellikle ABD dolarına karşı tehlike oluşturduğunu ifade etti. ABD’li stratejistlerin Bitcoin ile ilgili gelişmelere hız vermesi gerektiğini ifade eden Thiel, bunun çok ciddi bir çalışma gerektiğini de vurguladı.

PayPal CEO’su buna ek olarak euronun bile Çin’in bir silahı olduğunu ve amacın ABD’nin ekonomik gücünü sarsmak olduğunu düşünüyor. Çin’in ABD’yi sevmediğini ve ABD dolarının rezerv para birimi olmasını hoş karşılamadığını vurgulayan Thiel, Çin’in dijital para biriminin de tamamen buna yönelik olduğunu vurguladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir