Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Rekor Tazeledi: Piyasa Tamamen Yeşile Döndü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, bugün Nasdaq üzerinde listelenecek ve şirketin COIN isimli hissesinin referans değeri bile 250 dolar olarak belirlendi. Coinbase listelenmesini uzun süredir bekleyen yatırımcılar şimdi ise bunun fiyatlanmasının keyfini çıkartıyor olabilir.

Bitcoin ve Ethereum Rekor Tazeledi

Lider kripto para birimi Bitcoin, basın saati itibarıyla Binance kripto para borsası üzerinde 64.800 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu da BTC fiyatının son 24 saat içerisinde %6 yükseldiğini ortaya koymakta.

BTC’nin bu rekoruna ise Ethereum (ETH) eşlik ediyor. ETH fiyatı son 24 saat içerisinde %10 yükselerek aslında oransal açıdan BTC’nin yükselişini de geri de bıraktı. ETH fiyatı basın saati itibarıyla Binance üzerinde 2.381 dolardan işlem görüyor ve kısa süre önce 2.400 dolara kadar yükseldi.

Ethereum fiyatının yükselişinin arkasındaki sebeplerden birisi de 15 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Berlin hard fork’u olarak görülüyor. Uzun süredir beklenen Berlin hard fork’unun tam da Coinbase listelenmesi ile yakın bir tarihe denk gelmesi ise tesadüf olmayabilir.

Kripto para piyasasının toplam değeri de bu gelişmeler ile birlikte 2,3 trilyon dolara kadar çıktı. Bitcoin, 1,2 trilyon dolarlık toplam değeri ile hala altcoinlerden daha fazla hakimiyete sahip olsa da şu an yarış daha çok kızışmış gibi gözüküyor. XRP ise BTC ve ETH’nin yükselişlerini arkadan takip ediyor ve son 24 saat içerisinde %18 yükseldi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir