Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Lise Müfredatına Girdi! “İlk Ders: Nasıl Balina Olunur?”

Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik benimseme giderek artıyor. Geleceğin finans sisteminin bu dinamikler üzerine kurulacağını önceden fark eden ülkeler yeni nesilleri Bitcoin’e ve kripto paralara hazırlıyor.

Gürcistan’da Bitcoin ve blok zincir çalışmaları lise müfredatına girdi. Öğrencilere daha kapsamlı bir finansal eğitim sunmak isteyen Gürcistan Temsilciler Meclisi devlet okullarında zorunlu kripto para eğitimi içeren müfredat değişikliği tasarısını kabul etti.

Temsilciler Meclisinde kabul edilen yasa tasarısı Senato tarafından da onaylanırsa kripto para eğitimi resmen başlamış olacak.

Müfredata eklenen programa göre 10. sınıftaki öğrencilere kapsamlı bir finansal okur yazarlık eğitimi verilecek. Çek, yatırım, kredi ve vergi uygulamalarının yanı sıra Bitcoin ve kripto para birimleri de öğrencilere anlatılacak konular arasında yer alacak.

Gelecek nesillerin Bitcoin ve kripto paralar ile geleneksel finans sistemleri arasındaki köprüyü inşa edebileceklerine inanılıyor.

Bu değişiklik bir ilk olmasa da farkındalığın artması bakımından önem arz ediyor. 2019-2020 yıllarında Bitcoin ve kripto paralar Fransa’daki devlet liselerinin müfredatına da girmişti. Fransa’nın geleneksel finans kurumları  Bitcoin’e ve kripto paralara sıcak bakmasa da geleceğin finans sisteminin kripto paralar üzerine kurulacağını öngörüp genç nesilleri kaçınılmaz sona hazırlamaya devam ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir