Bitcoin (BTC) Yeni Bir ATH’den Önce Son Düşüşünü Mü Yaptı? – BTC Fiyat Analizi

Bir süredir meydanı altcoinlere bırakan Bitcoin (BTC), bugün yaşadığı %5’lik gerilemeyle piyasadaki coinleri silkeleyip “ben buradayım” dedi.

Özellikle son günlerde aşırı derece yükselmiş ve yeni rekor seviyeleri gören altcoinlerin yatırımcılarına deprem etkisi yaşatan hareketlerinin ardından BTC, yayın saati itibariyle 56.700 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bitcoin’in (BTC) yaşadığı bu düşüşte tehlikenin hâlâ devam ettiğine değinen analistler, fiyatın yapacağı günlük mum kapanışının oldukça önemli olduğunu belirtiyor.

Bu analistlerden biri olan twitterın popüler isimlerinden IncomeSharks, BTC fiyatının günlük grafikte OBO (Omuz Baş Omuz) formasyonu oluşturduğunu ileri sürüyor. Bu OBO formasyonun geçersiz kılınması ve piyasadaki Bullish yani yükseliş hareketinin devam etmesi için günlük mum kapanışlarının 59.000 dolar üzerinde olması gerekiyor.

Günlük grafikte bizim yapacağımız değerlendirmede ise fiyatın bir önceki analizimizde belirttiğimiz yükseliş kanalı içinde olduğu görülüyor.

Ayrıca trendde önemli rol oynayan 20 günlük hareketli ortalama olan MA20 (56.690 Dolar) altına düştüğü görülen BTC, 55.600 dolarlık ara desteğin üzerinde fiyatlanıyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bugünün mumunun MA20 altında kapanmasıyla satış baskısının artması durumunda alım yapmak isteyen yatırımcılar kademeli olarak ara destekler olan 55.600 ve 53.800 dolar seviyelerinden alım yapabilir. Bu alımların sonunda ise önemli destek alanı olan 51.200 – 52.000 dolar aralığının (yeşil bölge) altında stop olma yoluna gidilebilir.

BTC 4 Saatlikte Kritik Alanda!

Günlük grafikte BTC fiyatı tehlikeli sulardayken 4 saatlikte de uygulanan fibonacci düzeltmesine göre ortaya çıkan önemli destek alanı olan 56.270 – 56.546 dolar aralığında bulunuyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Son iki 4 saatlik mum kapanışını düşüş dalgasına karşın iyi bir destek üzerinde yapan BTC, bu seviyeyi kaybederse yeni bir satış dalgasıyla karşılaşabilir. Bu alanın önemini artıran bir diğer unsurun da 4 saatlik zaman diliminde önemli bir rol oynayan MA200 (56.185 Dolar) seviyesi olduğu görülüyor.

Son olarak BTC’nin bu seviyelerden yeniden yükselişe geçmesi ve 59.000 dolar üzerinde beklenilen mum kapanışı yapması, fiyatta yeni bir ATH’nin görülmesini ve 62.000 doların geçilmesini sağlayabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir