Bitcoin (BTC) Yeniden 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 28 Şubat tarihinde 43.000 dolara kadar geriledi. Mart 2020 döneminden beri görülen en sert düşüşü yaşayan BTC, bazı analistlerin yorumlarının aksine çok hızlı toparlandı.

Mart ayının ilk haftası itibarıyla konsolidasyon yaşayan ancak ikinci haftada yükselişe geçen BTC, eski seviyesine ulaştı.

BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 54.000 doların üzerinden işlem görüyor. Bu da lider kripto para biriminin toplam piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine kadar taşıdı.

Son 24 saat içerisinde %7,8 yükseliş elde eden BTC’nin bu yükselişinin sebebi ise ABD olarak görülüyor.

Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs teşvik paketi, senato onayından da geçti. ABD tarihinin en büyük ekonomik teşvik paketlerinden birisinin onaylanması, tahmin edilebileceği gibi ABD için işleri zorlaştırıyor.

ABD dolarına ve direkt olarak ABD’ye olan güvenin azalması da Bitcoin, altın ve gümüş gibi değer tasarruf araçlarına ilgiyi arttırdı.

ONS altın fiyatı da önceki kapanışa göre yükselişle açılarak aslında tam olarak bu durumu doğrulamakta. Tabii ki 11 trilyon dolarlık altın piyasasının %0,71 yükselişine karşı Bitcoin’in %7 yükselmesi, oldukça normal gözüküyor..

Bitcoin için bu yükselişin devamında kritik direnç ise 58.400 dolar olacaktır. Tüm zamanların rekorunun kırılması ise BTC için 60.000 doların üzerine çıkılmasını sağlayabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir