Bitcoin’de (BTC) Korkutan Gün Sona Erdi: İşte Yatırımcıların Yeni Fiyat Beklentisi!

Bitcoin (BTC) fiyatının günlerdir yaşadığı düşüşte özellikle 26 Mart tarihine yönelik beklentinin payı büyüktü. 26 Mart tarihi itibarıyla 5,5 milyar dolar değerinde opsiyon sözleşmesinin vadesinin dolması, bazı yatırımcıların korkusunun artmasına yol açtı.

Ancak beklenen olmadı ve BTC fiyatı tam da vadenin dolduğu anlardan sonra yükselişini devam ettirip düşüşe son verdi. Şimdi ise Deribit üzerindeki opsiyonlara bakılarak Bitcoin yatırımcılarının sıradaki fiyat beklentisinin ne olduğu görülebilmekte.

Opsiyon borsası Deribit üzerindeki pozisyonlara bakıldığında özellikle 30 Nisan 2021 tarihine yönelik bir yığılma olduğu görülüyor. Vadesi yeni dolan opsiyon sözleşmelerinin yatırımcıları 30 Nisan tarihine yönelik ise oldukça bullish yani yükseliş eğiliminde.

Bitcoin Opsiyon Sözleşmelerinde Popüler Fiyat Hedefleri

30 Nisan tarihli opsiyon kontratlarına bakıldığında pozisyonlar arasında 120.000 dolar, 100.000 dolar, 88.000 dolar, 84.000 dolar, 80.000 dolar, 76.000 dolar ve 70.000 dolar gibi fiyat hedefleri yer alıyor. Bunlar arasında en yüksek hacim ise 80.000 dolar ile 60.000 dolara ait gibi gözükmekte.

60.000 dolar pozisyonlarından sonra ise hacim bakımından 84.000 doların geliyor olması yatırımcıların büyük bir kısmının yükseliş beklentisi içerisinde olduğunu göstermekte.

Açık pozisyonların sayısına bakıldığında ise 80.000 dolarlık pozisyon lider konumda. Opsiyon piyasasının hacmi, spot piyasaya göre oldukça küçük olsa da özellikle kurumsal ve profesyonel yatırımcıların bu yöntemi tercih etmesi yükseliş beklentilerinin artmasını sağlayabilir.

Bitcoin fiyatının ünlü analist Peter Brandt’e göre hala parabolik yükseliş trendinde olması da 80.000 doların gelebileceğine işaret ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir