Bitcoin’de (BTC) Satış Baskısı Azaldı! Glassnode: “Madenciler ve Balinalar BTC Biriktiriyor!”

Bitcoin yeni rekora adım adım yaklaşırken 57.000$ ve 60.000$ aralığında 3000$’lık bir bantta konsolide olmaya devam ediyor.

Şu sıralar bir önceki tepe olan 58900$ direncinin üzerinde olan BTC’nin bu seviyelerde günlük kapanış yapması pozitif olacaktır. Olası bir düşüşte kısa vadeli destek noktalarımız sırasıyla 58900$, 57500$ ve 56750$ seviyeleridir.

 

Bitcoin hakimiyetinin düşmesiyle altcoinlerde yaşanan hareketlilik yatırımcıları mutlu ederken veri analiz şirketi Glassnode’dan güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Analist Lex Moskovski tarafından paylaşılan en son verilere göre Bitcoin madencileri uzun süre sonra güçlü şekilde Bitcoin biriktirmeye başladı. Bitcoin’deki satış baskısı oluşturan unsurların başında gelen madenci satışlarının azalması, fiyatın konsolide olmasına ve paranın altcoinlere akmasına yardımcı oluyor gibi görünüyor.

Madenci satış grafiği incelendiğinde ocak ayından itibaren ilk defa bu kadar güçlü şekilde biriktirmeye başladıkları görülüyor.

Bitcoin’deki satış baskının azalması, hakimiyetin düşmesi ve altcoinlerin canlanması için önemli.

Bir diğer pozitif haber analist William Clemente isimli Twitter kullanıcısından geldi. Analist “uzun süreli Bitcoin tutan cüzdanların” satışlarının azaldığını gösteren bir Glassnode verisi paylaştı.

Her iki veri de Bitcoin’de satış baskısının azaldığını gösteriyor. Hem madenciler hem de uzun süreli Bitcoin sahibi olan cüzdanlar artık bu seviyelerin satmak için makul olmadığını ve daha da yükseleceğini düşünüyor.

Her ne kadar bu veriler orta vadeli satış baskısının azaldığını gösterse de kısa vadeli dalgalanmalar muhakkak olacaktır. Bu verilerin genel olarak marketin yönünün tayini için değerlendirilmesi daha sağlıklı olacaktır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir