Bitcoin’i (BTC) Yüzde 1 Oranında Hareket Ettirmek İçin Ne Kadar Paranız Olmalı?

Bank of America’nın son Bitcoin raporunu hafta içerisinde yayınlamıştık. BoA, raporun genelinde Bitcoin’i “yavaş, aşırı volatil ve kullanışsız” olmakla suçlamış ve eleştirmişti.

Raporda Bitcoin’in bir çok yönüne değinen Bank Of America’nın hemen hemen tüm hususlara bir eleştiri getirmesi dikkat çekti.

BoA’ya göre yatırımcıların Bitcoin’i tutmasının nedeni istikrarlı getiri veya enflasyondan korunma isteğinden ziyade onun sınırlı arzına bağlı salt fiyat taktiridir.

Raporda Bitcoin’in fiyatıyla ilgili enterasan bir tespit de yer aldı. Bank of America Bitcoin fiyatını yüzde 1 oranında etkilemek için 93 milyon dolarlık sermayenin yeterli olacağını iddia ediyor.

Raporun ilgili bölümünde, BoA analistleri Bitcoin’i altın ve 20 yıllık hazine bonolarıyla karşılaştırdı. Analistlerin tespitlerine göre bu iki piyasa ürününü %1 oranında hareket ettirmek için 2 milyar dolar ve 2.25 milyar dolar gerekirken bu rakam Bitcoin’de 93 milyon dolar ile sınırlı kaldı.

Raporda bu tespitten yola çıkılarak şu yorum yapıldı; “Son yıllarda özellikle de 2020’de Bitcoin fiyatındaki yukarı yönlü baskıyı mütevazi sermaye girişi sağladı.”

BoA’ya göre büyük hacimli adresler yükseliş boyunca satış yapmadı ve bu da Bitcoin’i yukarılara taşıyan unsur oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir