Bitcoin’in (BTC) 60.000 Dolarla İmtihanı Devam Ediyor! – BTC 62.000 Doları Geçmek İçin Hazır Mı?

Geçtiğimiz hafta sonuna oldukça güzel bir yükselişle giren, 61.500 dolara kadar yükselen ve tüm kripto para piyasasını tek başına domine eden Bitcoin (BTC), dün itibariyle haftalık ve günlük kapanışını 60.000 dolar sınırında olumlu bir şekilde yaptı.

Temel anlamda dün BTC için oldukça büyük öneme sahip olan Coinbase’den yapılan 12.638 BTC çekimi, fiyatta uzun vadede beklentinin arttığına işaret ediyor. BTC’nin yükseleceği beklentisiyle yapılan bu çekimler, fiyat anlamında oldukça olumlu bir gelişmeyi ifade ediyor.

Düşen Trend Kırıldı! – Hedefe Yolculuk Başladı!

Günlük grafikte önemli bir direnç seviyesi olan 57.500 – 59.200 dolar aralığı üzerinde kapanışlar yapan ve bu kapanışları oldukça yatay şekilde devam ettirip altcoinlere yükseliş fırsatı veren BTC, yayın saati itibariyle 60.100 dolarlık kritik seviyede alıcı buluyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

14 Mart’tan gelen beyaz düşüş trendini geçtiğimiz Cumartesi %6’lık yükselişle yukarı yönlü kıran BTC, kırmızı alan üzerindeki konsolidasyonunu sürdürüyor. Bu yatay seyirle yükseliş trendi olan beyaz paralel kanala giderek yaklaşan BTC’nin yükselişe geçmesi ve 67.500 dolara ulaşması bekleniyor. Bu yükselişin dik bir şekilde değil de kademeli olarak gerçekleşmesinin altcoinler için oldukça iyi bir haber olacağı düşünülüyor.

4 Saatlikte İkili Tepe Formasyonu!

BTC grafiğine 4 saatlik zaman diliminde bakıldığında bir ikili tepe formasyonu görünüyor. Bu formasyonu kısa vadeli bir düşüşe neden olabilir. Bu düşüşün 59.500 dolar altındaki kapanışla gelebileceği 57.700 – 57.100 ve 55.800 dolar seviyelerinin önemli destek seviyeleri olduğu belirtiliyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

MACD göstergesinin de aşağı yönlü bir kesişim göstermesi bu düşüşün gelebileceğine işaret ederken fiyatın yukarı yönlü hareket edip bu görünümü bozması hâlinde formasyonunda iptal olduğu söylenebilir. 59.500 dolar altındaki kapanışlarda kısa vadeli trade yapan yatırımcılar, stop olmayı tercih edebilir. Ancak Bitcoin’de (BTC) genel görünümün yükseliş yönünde olduğu görülüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir