Bitcoin’in (BTC) Korkulu Rüyası Mt.Gox Mağdurlarına Fortress’dan Teklif Geldi!

Kripto para takipçilerinin gündemini uzun süre meşgul eden batık borsa Mt.Gox mağdurları için yeni bir adım atılıyor. New York merkezli Fortress Investment Group, Mt.Gox alacaklıları için cazip bir anlaşma sunuyor.

Mt.Gox alacaklısı Kim Nilsson’un Bloomberg ile paylaştığı teklife göre Fortress, Mt Gox mağdurlarının alacaklarını %80 oranında bir ödeme ile satın almak istiyor.

Fortress genel müdürü Micheal Hourigan tarafından mağdurlara gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı;

“Mt. Gox mütevelli heyeti alacaklıların 2022 ortasında ödeme almasına izin verebilecek bir sivil rehabilitasyon planı yayınladı. Avukatımız ancak 2022’nin ortalarında bu ödemenin  yapılabileceğini düşünüyor. 1 ila 1.5 yıl daha beklemek yerine şimdi nakit veya BTC olarak alacaklarınız için likidite seçeneği sunuyoruz.”

Şirketin mağdurlardan gelecek erken ödeme talepleri için 100 milyon dolar ayırdığı belirtildi. Fortress uzun süredir bekleyen mağdurların hafif bir indirimle bu ödeme seçeneklerini tercih edeceğini düşünüyor.

Mt.Gox Olayı Nedir?

2014 yılında hackerların 850 bin Bitcoin’i çalmaları üzerine iflasını isteyen Japon Kripto Para Borsası Mt.Gox, iflasını açıkladıktan sonra bir çok yatırımcının parasını ödeyemedi.

Yaklaşık 6 yıldır süren davalar sonucunda batık borsaya ait, içerisinde 200.000 Bitcoin unutulmuş bir cüzdan olduğu tespit edildi. Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından atanan tasfiye komisyonu, Mt.Gox’un unutulmuş cüzdanından, borsada tüm varlıklarını kaybeden alacaklılara 150.000 BTC dağıtmasına karar vermişti.

2014 yılında iflas eden ve birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olan Japon kripto para borsası Mt. Gox’un 150.000 Bitcoin’i dağıtma planını mahkemeye sunması sonrası resmi bir açıklama yapılmadı.

Ancak Bloomberg muhabiri Matt Leising’in haberine göre Mt.Gox ve Amerikan Borsası CoinLab’ın anlaşmasına göre mağdurlar alacaklı oldukları miktarın %90’ını Coinlab üzerinden alabileceklerdi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir