Bitcoin’in (BTC) Mucidi Olduğunu İddia Eden Craig Wright’a Dava Açıldı!

Birçok defa Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ancak bunu ispatlayamayan Craig Wright’a dava açıldı.

Bitcoin SV’nin kurucusu Craig Wright son dönemde Bitcoin ile ilgili iddialarını genişletmişti. Bitcoin’in “white paperı” üzerinde telif hakkı iddiasında bulunan Wright, kendisinden izinsiz olarak bu belgeyi yayınlayan bir çok kişi ve internet sitesine bildirimde bulunarak yayınlarını kaldırmalarını istemişti.

Wrigth’ın bu hamlesine karşı en etkili cevap Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square’ye bağlı bir kurul olan “Kripto para patent ittifakından” (COPA) geldi.

COPA, Bitcoin teknik incelemesine ilişkin telif hakkı talepleriyle ilgili Wrigth’a dava açarak, mahkemeden Wright’ın Bitcoin teknik incelemesi üzerinde telif hakkı sahibi olmadığını ilan etmesini istedi.

“COPA bugün Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi’nden Bay Craig Wright’ın Bitcoin teknik incelemesi üzerinde telif hakkı sahibi olmadığını ilan etmesini isteyen bir dava açtı. Bitcoin geliştirici topluluğunu ve teknik incelemeyi barındırmakla tehdit edilen diğer pek çok kişiyi destekliyoruz.”

COPA üyeleri arasında Coinbase, Kraken, OKCoin, MicroStrategy, Blockstream ve BitPay yer alıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir