Bitcoin’in (BTC) ve Cardano’nun (ADA) Yasaklanma İhtimali Var mı? Charles Hoskinson Yanıtlıyor!

Geçtiğimiz günlerde Ray Dalio’nun 1934 yılında Altın’ın yasaklanmasını örnek göstererek “Bitcoin yasaklanabilir” sözleri tartışılmaya devam ediyor.

“Bana bir şey sor” adlı çevrim içi oturumunda OHK CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charkes Hoskinson’a da bu konu soruldu.

Ünlü CEO’ya katılımcılardan birisi “Bitcoin’in ve Cardano’nun ABD hükümeti tarafından yasaklanma ihtimali var mı?” sorusunu yöneltti.

Hoskinson böyle bir ihtimalin olmadığını açıkça belirterek ” O gemi kalktı. Bitcoin ve kripto paralar yasaklanmıyor.” dedi.

Ray Dalio’nun açıklamaları kripto para ekosisteminde yer alan bir çok yatırımcı ve analistin gündemini meşgul ediyor. Ancak bu konuda çoğunluğun görüşü Bitcoin’in yasaklanmayacağı yönünde.

Yatırımcılar ABD’li köklü bankaların ve Tesla, Visa ve Paypal gibi kurumsal şirketlerin bu ihtimalleri değerlendirmeden yatırım yapmalarının mümkün olmadığını düşünüyor.

Gemini borsasının kurucularından Tyler Winklevoss da twiterdan “ABD hükümeti Bitcoin’i asla yasaklamayacak. Bu sorular son on yıldır düzenleyiciler ve mahkemeler tarafından sorulmuş ve yanıtlanmıştır. Bu gemi yola çıktı.” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir