Bitcoin’in fiyatı düşerken YTD% 5.000’e ulaşırken Dogecoin bir günde ikiye katlanıyor

Dogecoin

Herkesin en sevdiği meme kripto para birimi, bir yılda% 12.600 kazanç sağladı. Muhtemelen bir dizi milyoner yarattı.

Elon Musk’ın favori konuşma noktası haline gelen meme tabanlı altcoin Dogecoin. ( DOGE ) 24 saat içinde iki katına çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,29 dolara ulaştı.

Doge
DOGE / USD 1 saatlik mum grafiği (Bittrex). Kaynak: Tradingview

DOGE başkalarını toz içinde bırakır

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView , 16 Nisan’da DOGE / USD’nin diğer büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğini gösterdi.

Neredeyse inanılmaz bir hareket gibi görünen Dogecoin, piyasa değeri açısından en büyük sekizinci kripto para birimi haline geldi. Diğerleri arasında Litecoin ( LTC ), Chainlink ( LINK ) ve Uniswap’ı ( UNI ) geride bıraktı .

Yazma sırasında, tek bir DOGE 0,25 $ civarında işlem gördü. Herhangi bir zaman dilimindeki kazançlar etkileyici olmanın ötesinde kaldı – günde% 80, geçen hafta% 300 ve yılbaşından bugüne kadarki getiri% 5.000’i aştı.

Bir yıl önceki aynı tarihe kıyasla, kısa 2020 ayı piyasasının çukurundan kısa bir süre sonra Dogecoin% 12.600 arttı.

Tepki verirken, profesyonel tüccarların bile gafil avlandığı ortaya çıktı.

“Bu, yıllardır kaçırdığım ilk DOGE pompası, ama yine de onu görmeyi kesinlikle seviyorum. Tüm zamanların en sevdiğim varlığı, 2017’de hayatımı değiştirdi. İçindekilere sevindim, değil mi?”

Scott Melker tweet attı.

Türkiye kripto işlem yasağını geçti

Bu arada, altcoinlerde olduğu gibi Doge’nin tarihi servetinin tersine çevrilmesi , o gün Bitcoin ( BTC ) pahasına gerçekleşti. En büyük kripto para birimi, önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin 61.000 dolar civarında yeniden test edildiğini gördü.

61.000 $ ‘lık destekle ilgili çeşitli testler, Cuma günü daha fazla düşüş için kapıyı açık bırakarak günlük kayıpları yaklaşık% 2.8’e çıkardı.

Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti, bazı analistlerin ancak bu yazın sonlarında zirveye ulaşacağına inandıkları zamanları gördükçe, son haftalarda da gözle görülür bir düşüşle% 52,1 seviyesinde kaldı.

Doge1
BTC / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

Türkiye’nin merkez bankası tarafından yapılan işlemlere getirilen yasağın, yukarı yönlü ivme kaybına yol açtığı söylendi. Bu, ülkenin yerleşik fiat ödeme ağındaki olası “onarılamaz” yan etkiler nedeniyle yapıldı.

Ayrıca bir soğuma sinyali de gösteren Ether ( ETH ), önceki gün 2.500 $ ‘ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra 2.400 $’ a yaklaştı.

Posted in Uncategorized.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir