BitMEX Yöneticilerinden Birisi Daha Teslim Olmayı Seçti: BTC Fiyatı Bu Yüzden mi Düşüyor?

Dünyanın en büyük kripto para türev ürün borsası BitMEX, açılan soruşturmadan beri devamlı olarak yöneticileri ile ilgili sıkıntılar yaşıyor. BitMEX’in ABD tarafından aranan dört yöneticisinden birisinin daha ise bu sıkıntılar sonrasında teslim olmayı seçtiği ortaya çıktı.

BitMEX Kurucu Ortağı Teslim Oluyor

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre BitMEX kurucu ortaklarından Ben Delo, kısa süre içerisinde New York’a gidip yetkililere teslim olacak. Bloomberg haberine göre aslında Delo’nun mahkemesi 15 Mart tarihinde uzaktan gerçekleştirildi ve kendisinin 20 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakılması kararlaştırıldı.

Şu an İngiltere’de bulunan Delo’nun teslim olma şartlarının ise Şubat 2021 döneminde ABD’li yetkililer ile konuşulduğu vurgulandı. Delo, FBI ve ABD Sınır Güvenliği yetkilileri ile koordineli yapılan bir çalışma sayesinde ABD’ye giriş yapabilecek.

Şu an için İngiltere’de seyahat yasağı olmasına rağmen yapılan bu ayarlama Delo’nun ABD’ye girişini sağlayacak.

Delo’yu temsil eden avukat Rachel Miller konu hakkında yaptığı açıklamada kendisine yönelik suçlamaların yersiz olduğunu ifade etti. Ben’in kendisini savunup mahkemede adını aklamak istediğini belirten Miller, zafere ulaştıklarının da altını çizdi.

Delo ve diğer BitMEX yöneticileri Arthur Hayes, Samuel Reed ve Greg Dwyer ise ABD’nin kara para aklamayı önleme yasalarına uymamakla suçlanmıştı. Bitcoin fiyatının geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Arthur Hayes’in teslim olacağı haberinden sonra düşüşü ile bugünkü Delo haberi ile düşüşü ise tesadüf değil gibi gözüküyor. Arthur Hayes’in 6 Nisan tarihinde teslim olacağı belirtildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir