Bu İndikatör Bitcoin’de (BTC) Kafaları Karıştırdı! Ayı Sinyali Geldi Mi?

Bitcoin 60.000$ direncinin altında akümüle olmaya devam ederken yatırımcılar sonraki hamleyi kestirmekte zorlanıyor.

Analist Lex Moskovski’nin bugün paylaştığı bir Glassnode verisi yatırımcıların yüreğine kısa süreliğine su serpse de tedirginliğin giderilmesine yeterli olmadı.

Lex Moskovski “uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin net pozisyonunu” gösteren grafiği paylaşarak “Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin pozisyonları 5 ay sonra ilk defa yeşil yandı. Bu satış baskısının azaldığını gösteriyor.” dedi.

Moskovski’nin paylaşımı sonrası yatırımcılar bu grafiğin 2013 ve 2017 zirvelerindeki pozisyonlarını merak etti. Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin pozisyonlarının yıllara göre değişim grafiğini paylaşan Moskovski, yatırımcıların kafasını karıştırdı.

Fotoğrafın bütününe bakıldığında fiyatın Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin net pozisyonlarının yeşil bölgeye geçişinden bir müddet sonra genel olarak ayı piyasasına girildiği veya en azından sert bir düzeltme yaşandığı görülüyor.

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri fiyat yükseldikçe satarken, düştükçe topluyor. Döngünün bu şekilde olması yatırımcıları tedirgin ederken, Moskovski “ben önceki verilerden sonuç çıkarırken dikkatli olurdum.” diyerek bu fikre katılmadığını söyledi.

Moskovski’ye göre şu anki yeşile dönüş uzun vadeli yatırımcılar tarafından diplerin satın alındığını gösteriyor.

Moskovski’nin paylaşımının altına yorum yapan diğer analistler bu verinin satış baskısının azalıp azalmadığını göstermediğini bunun için diğer indikatörlere bakmak gerektiğini hatırlattı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir