Bütün Kripto Para Sektörünü İlgilendiren G7 Toplantısı İçin Geri Sayım Başladı

Tesla’nın Bitcoin (BTC) alması, BTC fiyatının 48.000 dolara kadar ulaşması ve Ethereum’un tüm zamanların rekorunu kırması gibi faktörler bütün gözleri kripto para sektörüne çevirdi. DeFi projelerinin yükselişi ile DOGE çılgınlığı sonrasında zaten azalmayan ilginin rekor kırması, sadece yatırımcıların dikkatini çekmedi.

G7 Ülkeleri Kripto Paraları Tartışacak

G7 ülkelerinin 12 Şubat tarihinde bir araya gelip ekonomiyi ele alacakları toplantının gündem maddelerine kripto paraların da eklendiği ortaya çıktı. Japonya’nın Maliye Bakanı Taro Aso, konu hakkında yaptığı açıklamada G7’nin finans liderlerinin merkez bankası dijital paralarını ve kripto paraları ele alacağını belirtti.

G7 toplantısına İngiltere ev sahipliği yapacak ve dünyanın en büyük 7 ekonomisinin liderleri buna katılım sağlayacak. Dünyanın finans liderleri küresel ekonomik krize çare ararken aynı zamanda kripto paraları ve merkez bankası dijital paralarını tartışacak. Liderlerin ele alacağı konuların başında ise “dijital vergilendirme” yani kripto para kazançlarının vergilendirilmesi yer alıyor.

G7’den Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgili Karar Çıkabilir

G7 üyeleri arasında ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve İngiltere’nin bulunması ise bu toplantının önemini katlıyor. G7 kısa süre önce dijital paraların regüle edilmesi planını erkene çektiğini açıklamıştı. Bu da 12 Şubat tarihindeki toplantıda kripto paraların vergilendirilmesi veya regüle edilmesi konusunda karar çıkabileceği beklentisini yaratmakta. Bitcoin’in 50.000 dolara ilerlediği şu günlerde G7 cephesinden olumsuz bir karar çıkması ise piyasayı düzeltme evresine sokabilir. Buna rağmen BTC’nin uzun vadeli yükselişi artık kaçınılmaz gözüküyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir