Chiliz (CHZ) Kritik Desteğin Altına Geriliyor – İşte Önemli Seviyeler!

Socios.com platformunun yerel tokeni olan ve taraftarların takımlarını desteklemesini sağlayan Chiliz (CHZ), kripto para piyasasında yaşanan hızlı düşüşlerden payını alıyor.

Piyasanın lideri konumundaki Bitcoin’in (BTC) önemli destek noktalarını kaybetmesiyle başlayan düşüşle birlikte düşüşe geçen CHZ, bu hafta içinde %20 değer kaybına uğradı. CEO Alexandre Dreyfus’un yeni token açıklamasıyla yeniden bir yükseliş eğilimi göstermeye başlayan CHZ, düşüşlerle birlikte yatırımcılarını üzmeye devam ediyor.

Teknik Anlamda CHZ

4 Saatlik

Grafiğe baktığımızda 4 saatlik zaman diliminde Chiliz (CHZ) fiyatının oldukça önemli bir alan olan 0.48 – 0.50 dolar aralığından aşağıya sarktığı görülüyor. Bu sarkmaya BTC’deki 50.500 dolara kadar gerçekleşen gerilemenin neden olduğu aşikarken gözler mum kapanışının ne şekilde olacağına çevrildi.

Genellikle bu tarz durumlarda 4 saatlik grafikte fiyatın MA200 seviyesinde tutunduğu görülürken burada MA200 seviyesinin fiyattan %35 aşağıdaki 0.299 dolar seviyesi olduğu görülüyor. MA20 ve MA 100 hareketli ortalamalarını kaybeden CHZ, yayın saati itibariyle 0.470 dolar üzerinden işlem görüyor.

Chiliz (CHZ) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

CHZ fiyatının yeşil alan altındaki mum kapanışında alttaki sarı alana denk gelen 0.34 – 0.355 dolar aralığına kadar kademeli bir düşüş yaşayabileceği düşünülüyor. Yeşil alan altında stop olan yatırımcılar, bu sarı alana kadar altında stop olabilecekleri şekilde ara desteklerde (0.43 – 0.40$) kademeli olarak alım yapabilirler.

Bu grafikte son olarak StochRSI göstergesine baktığımızda fiyatın oversold yani aşırı satım bölgesinde olduğu görülüyor. Bu durumda fiyatın kesin olmamakla birlikte buradan bir miktar yükseliş yaşayabileceği düşünülüyor. Ancak yeşil alan altında kaldığı sürece düşüş tehlikesi devam ediyor.

Günlük

Günlük olarak CHZ grafiğinde çekilen fibonacci düzeltmesi bakımından CHZ fiyatının daha önce birkaç defa denediği önemli destek alanının altına gerilediği ortaya çıkıyor.

Chiliz (CHZ) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bir önceki gün mumunun bu önemli alan olan 0.49 – 0.51 dolar aralığının altında gerçekleştiği görülürken bugünkü kapanışında aynı şekilde bu alan altında olması halinde düşüşün alt desteklere doğru devam edeceği düşünülüyor. Daha önce büyük bir yeşil mum ile bu seviyelere çıkan CHZ’nin aynı şekilde düşüş yaşaması durumunda fiyatın şuanda bulunduğu yerden %50 altına iniş gerçekleştirmesi anlamına geliyor.

Son olarak 0.49 – 0.51 dolarlık önemli alandan ziyade 20 günlük hareketli ortalamanın da (0.466 dolar) trendler bakımından önemli olduğu unutulmaması tavsiye ediliyor. Hemen üstteki aralığa ekstra olarak MA20 seviyesi de fiyatın yeniden yükseliş yaşayabilmesinde rol oynuyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir