Compound’un (COMP) 830 Dolar Hedefiyle Çıktığı Yolda Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Merkeziyetsin finans’ın (DeFi) 9.26 milyar dolarını kilitli tutan bir numaralı ismi Compound (COMP), Coinmarketcap’teki 2.36 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle kripto paralar arasında 50. sırada yer alıyor.

ERC-20 tabanlı bir DeFi projesi ve borç verme sistemi olan Compound, yerel tokeni COMP ile kullanıcılarının Compound protokolü üzerindeki gelişmelerde etkin rol almasını sağlıyor. DeFi’da en çok yatırımı üzerine çeken COMP, CEO’sunun Federal Rezerv ile ilgili açıklamasının ardından yükselişe geçti. Tyler Swope’un açıklamasında da bu yükselişin sadece bir başlangıç olduğu ve COMP’un daha yüksek bir değerde olması gerektiği ön plana çıkıyor.

Günlükte Retest Geldi!

Diğer coinlerin aksine Mart ayını çoğunlukla düşüşle geçiren COMP, yayın saati itibariyle günlük grafikte önemli bir alan olan 417 – 430 dolar aralığı üzerinde 466 dolardan işlem görüyor.

Ocak – Şubat ayları arasında %245’lik yükselişle kendine yeni bir zirve seviye bulan ve 573 doları gören COMP, sonrasında 2 aya yakın bir süre boyunca düşen kanala maruz kalmış görünüyor. Bu düşüş kanalını 2 Nisan günü yukarı yönlü kıran COMP, piyasada yaşanan sarsıcı hareketler sonrasında 434 dolara kadar düşerek bu kanalı yeniden test etmiş (retest) bulunuyor.

Compound (COMP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yukarıda bahsettiğimiz temel anlamda oldukça iyi gelişmeler kaydeden COMP, teknik anlamda da bu retest ile pozitif olarak hareket ediyor. Bu hareketin günlük grafikteki yükselişe göre belirlenen hedefinin 830 dolarlık seviye olduğu belirtiliyor. Fiyatın 485 ve 573 dolarlık ara dirençler üzerinde mum kapanışı yapması halindeyse bu hedefe olan ilerleyişin hızlanması bekleniyor.

Son olarak bu retestin yatırımcılar için bir alım fırsatı olduğu ve yükselişin başladığı düşünülürken bu seviyelerde yatırım yapacak olan yatırımcıların 417 dolar altındaki günlük mum kapanışında stop olmayı tercih etmesi doğru stratejiyi oluşturabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir