Cumhurbaşkanlığı’nda Gündem Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar! Paylaşımlar Devam Ediyor!

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin resmi twitter hesabından “Son dönemlerde gündemden düşmeyen blok zinciri anlamak için gelin önce terminolojisini inceleyelim.” paylaşımı yaptığını ve Satoshi Nakamoto, Blockzincir, Blok ve Düğüm kelimelerinin ne anlama geldiğini açıkladığını aktarmıştık.

“Blok zincir sözlüğü” adı altında bir seri başlatan Cumhurbaşkanlığı ofisinden yeni bir paylaşım geldi.

Son olarak kriptografi, kriptografik özet fonksiyonu, güvenlik anahtarları ve dijital imza kelimelerinin anlamlarını paylasan ofis, blok zincir teknolojisiyle ilgili paylaşımlarına devam edecek.

Kripto para yatırımcıları son günlerde Cumhurbaşkanlığı’ndan gelecek açıklamalara kilitlenmiş durumda. Özelikle vergi düzenlemeleri ile ilgili kafası karışık olan yatırımcılar ağır vergi yükü altında kripto para ticareti yapmak istemediklerini ifade ediyor.

Son dönemde Cumhurbaşkanlığı kanadından sık sık kripto para açıklamaları yapıldığı gözlemliyoruz. Bu durum vergi düzenlemelerinin de yakında çıkabileceği yönünde bir izlenim oluşturuyor. Gün içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da “Dijital paralar ile ilgili teknolojik ve hukuki altyapılar üzerinde çalışıyoruz” açıklaması gelmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir