Daha Önce De Uyarmıştı! “Bitcoin (BTC) Boğaları Dikkat Fiyat Buraya Kadar Düşebilir”

Bitcoin’de bugün yaşanan %5’lik düşüş yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Altcoinlerde %40’lara varan düşüş cüzdan bakiyelerini eritirken, boğanın devam edeceğini düşünen yatırımcılar sakin kalmak adına ekranlarını kapatmış durumda.

Boğanın aynı hızda devam edip etmeyeceği konusunda herkes aynı fikirde değil. Guggenheim Partners’ın CIO’su Scott Minerd CNN’den Julia Chatterley ile yaptığı röportajda Bitcoin’in Gamestop tarzı hisse senetleri gibi “spekülatif bir balon” içerisinde kaldığını söyledi.

Minerd  insanların riskten kaçma duygusunun tetiklenmesi durumunda fiyatın 20.000$’a kadar düşebileceğini ifade etti.

“Riskten kaçma tetiklendiğinde Bitcoin’in 20.000$ ile 30.000$ arasında bir yere geri çekildiğini görebiliriz. Ama bence bu düşüş uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir giriş noktası olacaktır.”

CNN’den Julia Chatterley haberi “Bitcoin boğaları dikkat” başlığıyla duyurdu.

Bu Minerd’ın ilk 20.000$ çıkışı değil. Bitcoin’in 40.000$ direncini kıramadığı günlerde de konuşan Minerd yine Bitcoin 20.000$’a düşebilir açıklaması yapmıştı. Beklentisi gerçekleşmeyen Minerd daha sonra 32.000$’dan Bitcoin aldığını açıklamıştı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir