Dev Banka Morgan Stanley Bitcoin (BTC) Fonu Başlatacak! “Yatırım Yapılabilir Bir Varlık”

Dünyanın en büyük bankaları arasında gösterilen ABD merkezli Morgan Stanley Bitcoin’i yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olarak nitelendirdiği raporunu yayınladı.

Wall Street tüccarlarının yakından takip ettiği banka kripto paraların ve Bitcoin’in önemli bir eşiğe ulaştığına inanıyor. Bu inancını fiiliyata da döken banka, yatırımcılarına portföylerinde Bitcoin olmasını tavsiye ediyor.

Banka tarafından yatırımcılar ile paylaşılan bugün tarihli raporda, Bitcoin spekülatif bir varlık olarak değerlendirilse de “yatırımcılar kendilerini buna ilişkin riskler konusunda eğitir ve temkinli davranırsalar Bitcoin onlara büyük çeşitlilik sağlayacaktır.” denildi.

CNBC tarafından yayınlanan başka bir raporda, Morgan Stanley’in Bitcoin’e yatırım imkanı sunan ilk büyük banka olma yolunda çalışmalar yürüttüğü ifade edildi. Rapora göre banka kripto paralara erişim için 3 yeni fon başlatacak.

Bitcoin’e olan kurumsal ilginin farkında olan bankalar pastadan pay almak adeta birbirleri ile yarışıyor. ABD’li büyük bankalardan Ny Mellon, Jp Morgan ve Goldman Sachs’tan sonra Morgan Stanley de fonlar aracılığıyla yatırımcılarına kripto para hizmeti vermek için çalışmalara başladı.

Kurumlar Bitcoin’i spekülatif bir varlık olarak görmeye devam etseler de ona bir şans vermeleri gerektiğinin farkındalar. Bitcoin daha fazla kurumsal yatırımcının katılımıyla bu spekülatif alandan uzaklaşacaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir