Dijital Ticaret Odası Başkanından Rekor Bitcoin (BTC) Tahmini

CNBC’nin Squawk Box programı ile röportaj gerçekleştiren Dijital Ticaret Odası Başkanı Perianne Boring, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Bitcoin, 288.000 Doları Görecek

Boring, lider kripto para biriminin 288.000 dolara kadar çıkmasının ise sanıldığı kadar imkansız olmadığını vurguladı. Dijital Ticaret Odası Başkanı, ortaya koyduğu bir formüle göre kısa sürede 72.000 doların da mümkün olduğunu vurguladı. Ticaret Odası buna ek olarak stok-akış modeline göre de Bitcoin fiyatının 2021 yılının sonlarına doğru 288.000 dolara kadar çıkmasının mümkün olduğunu düşünüyor.

Ünlü analiste göre Bitcoin‘in değeri, altının toplam değerinin yavaş yavaş yenmesi ile beraber yükselmekte. Kripto para analisti PlanB tarafından ortaya konan bu model tarihsel açıdan neredeyse %90 ve üzeri başarıya ulaştı. Altın fiyatının ağustos ayından beri düşüş yaşadığı ancak Bitcoin’in tam olarak bu süreçten beri yükseliş yaşadığı biliniyor.

Boring, buna ek olarak yatırımcıların HODL ederek yani uzun vadeli yatırım yaparak daha fazla kazanç elde edebileceğini vurguladı.  Gerçekten de kısa vadede alım satım yapan yatırımcıların, uzun vadeli yatırım yapıp elindeki BTC’leri tutan yatırımcılardan daha az kazandığı son dönemde yavaş yavaş ortaya çıkan bir gerçek.

Altının değer kaybetmeye devam edeceğini ve 2029 yılında 1 BTC’nin 10.000 ons altına denk olacağını belirten ünlü uzman, “Bitcoin, altının toplam piyasa değerini tamamen yiyeceğini” de sözlerinin sonuna ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir