Dogecoin Fiyatı 0,27 Dolara Düştü ve Etkileyici Rallisi Durdurdu

Bitcoin ve Vechain fiyatları zorlu bir koşunun ardından geriliyor.

Endişe Verici! Çok korkutucu! Dogecoin’in fiyatını % 362 artıran etkileyici bir yedi günlük rallinin ardından, bugün geri çekilmenin başlangıcı oldu ve bu çok hızlı gerçekleşti.

Doge, en değişken kripto para birimi olma konusunda iyi bir üne sahip. Tesla CEO’su Elon Musk’un tweetleri, DOGE’nin fiyatını bu yılın başlarında bir saat içinde %40 artırdı. Bazı analistlerin buna ‘Elon Musk Etkisi’ dediği bir fenomen.

Dogecoin’in en son boğa koşusu, fiyatı altı sent değerinde olan 9 Nisan’da başladı. Önümüzdeki sekiz gün içinde, altı kattan fazla patladı, bugün 12:04’te UTC’de madeni paranın fiyatı 39 sente düştü, ancak fiyatı o zamandan beri 12 sent düşerek 0.27 dolara düştü, bu da büyük olasılıkla başladı.

Bir meme para birimi mi?

2013 yılında, yazılım programcıları Jackson Palmer ve Billy Markus, altcoin basım çılgınlığına yanıt olarak Dogecoin’i yarattı. Yeni ve ortaya çıkan bir kripto balonuna karşı dilden dile bir yanıt olarak başladı .

Onun avatarı için viral bir görüntü seçtiler: daha çok Doge olarak bilinen ikonik Shiba Inu, bir memden kaldırılmış ve bu güne kadar internette mem arayan herkes tarafından anında tanınabilir.

Dogecoin
$ 0.1708

Para birimine gelecek belki de en büyük olumsuz haber, Türkiye Merkez Bankası’nın 30 Nisan’dan itibaren Türkiye’de kripto para birimlerinin yasadışı ilan edileceğini açıklaması oldu . Bitcoin, haberin ardından fiyatta% 2’lik bir düşüş gördü, ancak o zamandan beri% 1.39 geri kazanıldı.

Piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi arasında en çok Bitcoin Cash ve Vechain bir gecede büyüdü.

BTC çatalı Bitcoin Cash, bir gecede neredeyse %25 artarak 1,111 $ ‘lık bir fiyatı vurdu , bu geçen hafta sonu% 66’lık bir kazanç.

Vechain de benzer bir büyümeye sahip. Şu anda, dün geceden bu yana% 33 ve geçen haftasonundan bu yana% 69 artışla 22 sentten işlem görüyor. Altcoin, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirledi, en sonuncusu bu makalenin 27,8 sente ulaştığında yazılmasından on saat önceydi. Yine de, on saatlik alanda beş sentlik bir düşüş,% 17’lik bir geri çekilme anlamına gelir ve bu kesinlikle endişe kaynağıdır.

Yani, bugün çok dalgalı bir pazar, ama hey, başka ne türlü olabilir ki?

Posted in Uncategorized.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir