Dünyanın En Büyük Yatırım Şirketi Blackrock, İlk Bitcoin (BTC) Yatırımını Açıkladı!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un ocak ayında Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine 360.457$ yatırım yaptığı açıklandı.

Bugün yayınlanan SEC belgelerine göre CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde 360.457$’ını tutan Blackrock’ın sözleşmesini kapatıp kapatmadığı veya pozisyonunu büyütüp büyütmediği bilinmezken normal sözleşme süresi 26 Mart’ta sona erdi.

Ocak ayında Bitcoin yatırımı yapabilmek için SEC’ten onay alan Blackrock onayın hemen ardından ilk yatırımını yapmışa benziyor.

Şubat ayında konuşan Blackrock baş yatırım sorumlusu Rick Rieder; “Bitcoin ile biraz uğraşmaya başladık. Bana göre teknoloji gelişti ve Bitcoin’in bir çok insanın portföyün bir parçası olması gerektiğini düşünüyorum.” demişti.

360.000$’lık yatırım Blackrock gibi bir dev için çok küçük olsa da kurumsal benimsemenin artması açısından ilk adım olarak değerlendirilebilir.

Blackrock yönetimi altında yaklaşık 8 trilyon dolarlık varlık bulunduran devasa bir yatırım şirketi. Dünyanın en büyüğünün bugün Bitcoin ile “uğraşıyor” olması bile diğer kurumsal şirketlerin bakış açısını etkileyecektir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir