Elon Musk Tweet Atınca Bitcoin (BTC) Satın Alan Bot Geliştirildi!

Kripto para dünyasının 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok konuştuğu konular arasında Elon Musk ve Tesla yer alıyor.

Attığı her tweeti olay olan ünlü milyarderin, Bitcoin ve Dogecoin’e ilişkin paylaşımları marketin adeta yönünü belirliyor.

Bu durumdan rahatsız olan ve Musk’ı manipülasyon yapmakla suçlayan pek çok yatırımcı olsa da bundan faydalanan yatırımcılar da var.

Musk’ın tweetlerinin yanlış anlaşılıp, konuyla alakasız coinlerin bile pumplandığı düşünüldüğünde bunu fırsata çevirmek isteyenler pek de haksız sayılmaz.

Londra’da yaşayan ve kripto para ticareti ile ilgilenen Andrei Badoui bu alanda kendisine avantaj sağlayacak bir bot geliştirdi.

Badoui’nun “Musk Bot” adını verdiği algoritma, Elon Musk Bitcoin ile ilgili bir tweet atar atmaz saniyeler içerisinde Bitcoin satın alıyor.

Musk’ın sosyal medya üzerindeki etkisini kullanmak isteyen Badoui botun diğer etkenlere göre de geliştirileceğini belirtti.

Badoui, Elon Musk’ın Bitcoin hakkında attığı tweetin fiyat için pozitif yada negatif olduğunu ayırt edebilecek bir yapay zekaya sahip olduğunu da belirtti.

“Musk o kadar öngörülemez ki yarın çıkıp “Bitcoin berbat” diye kolayca tweet atabilir. Bu nedenle böyle bir önlem aldık” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir