Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Hamlesi Büyük Balinaları Uyku Moduna Soktu! “Satmıyorlar”

Günlük MA 50’den destek alan Bitcoin yeniden 56.000$ seviyelerine ulaştı. Önünde günlük MA 20 direnci (56.190$) direnci bulunan Bitcoin bu seviyenin üzerinde günlük kapanış yaparsa yükselişin devamı yönünde bir sinyal almış oluruz.

Bitcoin’in hareket ile birlikte altcoinlerde de yükselişler gözlendi. İlk 100 coin arasında günün en çok kazandıranı % 87 ile Storj oldu. Hafta içerisinde coinbase de listeleneceği duyurulan Storj beş günde 0.80$ seviyelerinden 2.90$ seviyelerine kadar yükseldi.

Markette pozitif bir hava hakimken popüler analist Willy Woo’dan Bitcoin’in uzun süreli yatırımcıları ile ilgili bir veri geldi.

Woo, “Bitcoin’in erken yatırımcıları her rallide paralarını satarak kar elde etmeyi severler. Ancak bu defa Elon Musk geldi ve onların sattıklarını almaya karar verdi. Bunu gördükten sonra satmayı bıraktılar. Şimdi onlar da hepimiz gibi HODL yapıyor.” dedi. Woo bu durumu gösteren bir de glassnode grafiği paylaştı.

Tesla’nın Bitcoin alımı sonrası erken yatırımcıların coinlerinin yeniden uyku haline geçtiği görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir