Elon Musk’tan Dikkat Çeken Bitcoin Cash (BCH) Yorumu: “Doğru Tespit”

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son dönemde özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında yaptığı yorumları ile gündeme girmişti. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alımı yapması ve Elon Musk’ın ciddi bir BTC yatırımına sahip olduğu iddiası da ünlü ismin popülerliğini arttırdı.

Elon Musk, Bitcoin Cash’e mi Göz Kırpıyor?

Şimdi ise Elon Musk’ın Bitcoin yerine Bitcoin Cash hakkında bir yorumda bulunduğu ortaya çıktı. İnternetin ünlü ismi Kim “DotCom” tarafından paylaşılan ve BTC ile BCH’yi karşılaştıran kıyaslamaya Elon Musk da dahil oldu. Kim DotCom, Bitcoin ağındaki ortalama ücretin 8,92 dolar olduğunu belirtirken BCH ağında bunun 0,001 dolar olduğunu vurguladı.

Dünya çapındaki nakit ödemelerin yarısından fazlasının 10 doların altında olduğunu belirten Kim, BCH’nin daha büyük kitlelere ve piyasaya hizmet ettiğini ifade etti. Bunun altına Elon Musk’ı etiketleyen Kim, ünlü milyarderden onay aldı.

Elon Musk, bu tweetin altına “doğru tespit” yanıtını verdi.  Elon Musk’ın bu tweetine gelen DOGE yanıtı ise dikkatlerden kaçmadı. Bir kullanıcı Musk’a yönelik verdiği yanıtta bu konularda DOGE gibi hızlı ve işlem ücreti düşük bir kripto paraya ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Bitcoin Cash, yaşanan hard fork ile Bitcoin ağından ayrılan bir kripto para birimi. Bir süre top 10 içerisinde sabit kalan BCH, daha sonra Bitcoin SV hard forku nedeniyle yerini kaybetti ve yavaş yavaş gerilemeye devam ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir