Ethereum, Gaz Ücretleri Düşerken 2.300 Dolara Yükseldi

Ethereum , gaz ücretleri haftalarda görülmeyen seviyelere düştüğü için Pazar günü yükseliş ivmesi görüyor.

Ethereum, zayıflayan bir bitcoin’in önderliğindeki kasvetli bir hafta sonunun ardından Pazar günü geri dönüş yapmayı başardı. ETH, Binance’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.645 dolara ulaşmayı başardı. 

Blok zinciri ayrıca aktif ethereum adresinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 771.000’e ulaştığını gördü. Daha önce Kasım 2020’de 739.000’de yapıldı. 

Ethereum, o zamandan beri piyasada bir hafta boyunca düşüş gösteren satış gören Bitcoin ile düşüş yaşadı. Ethereum, ağ ücretleri önemli ölçüde düştüğü için Pazar günü bir geri dönüş gerçekleştirmeyi başardı.

Gaz ücretleri düşüyor

Ethereum gaz ücretleri, sadece 54 gwei’ye mal olan hızlı işlemlerle haftalık en düşük seviyelere düştü. Hafta sonları genellikle tüccarlar ticaretten uzaklaştıkça daha düşük gaz ücretleri görürken, bu, Ethereum blok zincirinde haftalarda görülen en düşük fiyatlardır. 

Pazar istikrar kazandıkça ETH güçlü görünüyor

Düşük ücretler, Pazar günü tekrar yükselirken, Ethereum’un fiyatını yükseltti. Ethereum, Pazar günü 2.300 doları geri kazanarak% 4.4’e yükselmeyi başardı. 

Pazar günü% 3’ün üzerine çıkan Ethereum’un hakimiyeti de dikkat çekiciydi. Ethereum’un hakimiyeti, BTC hakimiyeti düşmeye devam ederken yavaş yavaş artıyor. Daha önce bu, altcoin sezonu için bir yükseliş işaretiydi.

Hafta sonu boyunca daha düşük gaz ücretleri muhtemelen daha fazla tüccarın blok zincirinde işlem yapmasını tetikleyerek işlem maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayacaktır. Ethereum, daha önce yeni yüksek seviyelere ulaştığı için gaz ücretlerinde artışlar görmüştü, ancak gaz ücretleri düşüyor gibi görünüyor. 

Ethereum ağı şu anda yükseltme sürecinde. Yükseltmeleri son aylarda yaşanan edilmiş yüksek gaz ücretleri azaltmak için ayarlanır. Ethereum Berlin Yükseltmesi zaten tamamlandı. İle Londra yükseltme seti temmuz 2021 oluştuğu.

Ethereum, geçen hafta bitcoin tarafından yaşanan düşüş deneyimlerinden sonra bile güçlü görünmeye devam ediyor. Ethereum, Bitcoin geçen hafta% 15 düştüğü için dramatik bir fiyat düşüşü görmeyen birkaç projeden biriydi. 

 

Posted in Uncategorized.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir