Ethereum Sahnede: 1760 Doları Gören ETH’de Bir Sonraki Hedef Ne?

Geçtiğimiz günlerde 1500 doların geçilmesiyle ETH’nin 1750 dolar seviyelerine kadar hızlı bir şekilde ivmelenebileceği belirtmiştik.

Bugün beklenen oldu ve ETH ilk hedef olan 1750 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Gün içerisinde yatırımcısına yüzde 9 oranında kazanç sağlayan ETH, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Fibonacci düzeltmesindeki ilk direnç seviyesine ulaşan ETH için bir sonraki en önemli seviye 1900 dolar seviyeleri. Zira aşağıdaki grafik üzerindeki kırmızı trend çizgisi üzerinde kalıcılık sağlanmasıyla 1900 dolar seviyelerine kadar da hızlı bir yükseliş görülebilir.

Eski analizdeki grafiğin güncel hali ise aşağıdaki şekilde:

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Tıklanarak Grafik Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Bitcoin karşısında şubat ayı boyunca yaklaşık yüzde 20 değer kazanan ETH, Bitcoin’deki paranın altcoinlere akmaya başladığını kanıtı niteliğinde. Bakıldığı zaman BTC hakimiyetinin de yüzde 60 seviyesinin altına gerilemesi altcoinler için oldukça olumlu görülüyor. Ancak altcoin yatırımı yaparken her zaman BTC hareketlerine bakmanın ve buna göre pozisyon almanın önemini asla unutmamak gerekiyor.

ETH/BTC 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şuan tüm dikkatleri üzerine çeken ETH’de yatırımcıların muhakkak düşüşleri beklemesi gerektiğini hatırlatarak, rekor fiyattan yatırım yapılmaması ve destek seviyelerine gevşemeler oldukça yatırım yapılmasının önemini tekrar tekrar vurguluyoruz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir