Ethereum’da (ETH) Yeni Bir Ralli İçin Gerekenler! – Teknik Analizde Beklentiler Ne Yönde?

Kripto para piyasasında Bitcoin’de (BTC) gelen satışlara rağmen güçlü kalan altcoinlerin babası olan Ethereum (ETH), yayın saati itibariyle 1705 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bitcoin’in piyasayı sarsmasıyla birlikte bir hafta içerisinde %15 civarında bir gerileme yaşayan Ethereum (ETH), 25 Mart günü trend dönüşünü çağrıştıran doji mumuyla birlikte yeniden yükselişe geçti. Yeni yılda genel itibariyle kripto paralarda görülen yükseliş trendinin bir benzeri de ETH’de görülüyor. Bu bağlamda çizilen destek kanalına birçok kez ziyarette bulunan ETH, yine aynı kanaldan destek almış görünüyor.

Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Destek seviyelerinden gelen alışlarla yükselen ETH, ne kadar %10’un üzerinde yükseliş yaşamış olsa da hâlâ 20 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamalar olan MA20 (1763 Dolar) ve MA50 (1724 Dolar) seviyelerinin altında seyrine devam ediyor. Analistler, ETH’nin yeni bir yükseliş rallisine girmesi için ilk etapta 1720 dolarlık direnç üzerinde günlük mum kapanışı yapması gerektiğini belirtiyor.

ETH fiyatının 1720 dolarlık seviye üzerindeki kalıcılığı ile yükselişin hızlanacağı ve MA20’ye doğru gideceği düşünülürken yatırımcıların bu seviyeyi değerlendirebileceği söyleniyor. Bu seviyelerde yapılacak alımlarda yeşil destek alanı olan 1550 – 1580 dolar aralığı altı kapanışları stop seviyesi olarak belirlenebilir. Ancak uzun vadeli yatırımcılar, daha derinde olan ve MA 100 tarafından da desteklenen 1345 – 1405 dolar aralığı altındaki kapanışları dikkate alabilir.

MA20 Aşılırsa…

İlk direnç seviyemiz olan 1720 doların aşılmasıyla geçilmesi beklenen MA20 (1762 Dolar) sonrasında gözler büyük resme çevriliyor.

Grafiğe geniş olarak bakıldığında fiyatın 20 Şubat’tan bu yana oluşturduğu büyük bir yükselen üçgen görülüyor. Nitekim düşen trend çizgisi olan beyaz çizgisinin geçilmesiyle üstteki 1870 dolar seviyesi ve daha önce denenen 1955 – 2000 dolar aralığı sıradaki dirençler olarak ortaya çıkıyor.

Son olarak grafikte oluşan yükselen üçgenin uç kısmının nisan ayı sonuna gelmesi ise Altcoin Serpha isimli analistin ETH’nin yükselişi için verdiği tarihe denk geliyor olması oldukça büyük dikkat çekiyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir